Antalya Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma nedir?

Antalya diş beyazlatma, dişlerini daha hafif hale getirmek için ağartma işlemini içermektedir. Diş beyazlatma, dişlerinizi daha beyaz yapamaz, ancak mevcut rengi birkaç ton açabilir.

Diş beyazlatma, parlak bir gülümseme için uygun fiyatlı bir yol sunan en popüler kozmetik diş işlemlerinden biridir. Diş beyazlatma işlemleri, her bütçeye ve zamana göre düzenlenebilmektedir.

Kimler diş beyazlatma yapabilir?

Diş beyazlatma, aslen diş hekimliği alanındadır ve yalnızda uzman bir diş hekimi müdahalesiyle mümkündür. Bazı güzellik salonları da diş beyazlatma hizmeti sunmaktadır ancak bu işlemin bir diş hekimi tarafından yapılmaması yasa dışıdır ve ağız sağlığınız için son derece zararlıdır. Evde diş beyazlatma kitleri de çeşitli riskler taşımakta ve diş sağlığınızı tehlikeye atmaktadır.

Diş beyazlatma ABAY DENTAL CENTRE’da uzman diş hekimleri tarafından itinayla gerçekleştirilmekte ve dişleriniz için sağlıksız olabilecek hiçbir madde kullanılmamaktadır.

Diş beyazlatma kalıcı mıdır?

Diş beyazlatma kalıcı değildir. Etkisi birkaç aydan 3 yıla kadar sürebilmektedir. Bu süre kişiden kişiye değişmektedir.

Diş beyazlatmanın etkisi, dişlerinizi lekeleyebilen çay, kahve veya kırmızı şarap vb. içerseniz uzun sürmemektedir.

Kimler dişlerini beyazlatmalı?

Diş beyazlatma bazen gereklilik haline gelmektedir. Özellikle dişlerin sararması halinde dişler beyazlatılmalıdır. Diş sararması aşağıdakilerden dolayı oluşabilir:

  • Yaşlanma
  • Genetik eğilim
  • Bazı ilaçlar
  • Yaşam tarzı alışkanlıkları (kahve veya soda içmek ve sigara içmek dahil)

Diş beyazlatma, diş implantı veya kaplaması olan kişiler için uygun değildir. Diş beyazlatma sadece doğal dişlere uygulanmaktadır. Dişleriniz sarardığı için gülüşünüzden çekiniyorsanız ve doğal dişlere sahipseniz diş beyazlatma işlemini yaptırabilirsiniz.

ABAY DENTAL CENTRE’da hangi beyazlatma türünün sizin için daha iyi olabileceğini uzman diş hekimlerimizle görüşebilirsiniz. Diş ve ağız sağlığınız için ev kitlerinden uzak durmaya ve uzman bir diş hekimine danışmaya çalışın.

Diş beyazlatmanın yan etkileri var mı?

Diş beyazlatmanın bazı yan etkileri olabilmektedir. Bu etkiler genellikle uzun süreli değildir ancak bazen bir beyazlatıcının peroksit veya aşındırıcılarla sürekli kullanımının kötü sonuçları olabilmektedir.

Diş beyazlatmanın yan etkileri şu şekildedir:

  • Diş eti yanıkları ve tahrişi: Bu sorun genellikle evde diş beyazlatma kiti kullanımından kaynaklanmaktadır. Kliniklerde tedaviden önce diş etlerini tamamen kapatarak bu sorun önlenebilmektedir. Diş eti yanıkları ve tahrişleri genellikle hafif ve geçicidir.
  • Diş eti beyazlatma: Diş etleri kısa süreliğine beyazlayarak rengini kaybedebilmektedir.
  • Gastrointestinal tahriş veya sıkıntı: Bir beyazlatıcı ürünü yutarsanız, boğazınızda yanma hissi veya hafif bir karın ağrısı hissedebilirsiniz.
  • Diş minesinde hasar: Güçlü aşındırıcılar bulunan her türlü beyazlatıcı, dişlerde ve inceltici minede yüzey olukları oluşturabilmektedir.

ABAY DENTAL CENTRE’da hastalarımız uzman diş hekimlerimiz rehberliğinde diş beyazlatma sonrasındaki süreçle ilgili ayrıntılı olarak bilgilendirilmektedir. Bir problemin yaşanmaması için gerekli tedbirler alınmaktadır, ancak herhangi bir ağrı, yanma ve aşırı hassasiyet durumunda diş hekimlerimiz acil müdahaleye hazırdır.

Antalya diş beyazlatma ve diş temizletme farklı işlemlerdir. Diş beyazlatmada öncelikle dişin üzeri temizlenip sonrasında beyazlatıcı ajanlar kullanılarak lazer eşliğinde yaklaşık yaklaşık 45 dk gibi bir sürede diş rengi 3-4 ton açılır.

Beyazlatma sürecinden sonra ilk 1 hafta dişte leke oluşumuna sebep verecek yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Diş beyazlatma için bir çok yöntem olmakla beraber kısa zamanlı ve kesin çözüm için doktor kontrolünde yapılmalıdır.